top of page

לימוד אנגלית - איך ללמוד לדבר אנגלית שוטפת?


שטף בשפה האנגלית הוא השלב שבו הכל מתחיל להתאחד ולהיות הגיוני. זה דורש הרבה זמן ומאמץ, אבל אלפי אנשים מגיעים לשליטה שפה האנגלית מדי שנה בנחישות ובגישה הנכונה. כדי לעזור לך במסע שלך, ביקשנו ממומחי שפה ב-״משפות שלי״ את הטיפים והעצות שלהם. להלן 12 הטיפים הטובים ביותר שלהם ללימוד אנגלית ולדבר אנגלית שוטפת:

 1. לדבר כמה שאפשר

הגורם החשוב ביותר להשגת שטף הוא לתרגל דיבור אנגלית ככל האפשר. זהו הצעד היעיל והמכריע ביותר בהשגת יעדי השטף שלך. אם אתה גר במדינה שבה אנגלית לא מדוברת באופן נרחב, תוכל למצוא הזדמנויות להתאמן על ידי:

 • שיתוף פעולה עם מישהו שלומד את שפת האם שלך.

 • שימוש באפליקציות ללימוד אנגלית עם טכנולוגיית זיהוי דיבור.

 • חיבור עם קבוצה קטנה של לומדים בשיעורים קבוצתיים מקוונים.

 • השתתפות בסמינרים מקוונים או באירועים חיים ברגע שאתה מגיע לרמת ביניים.

 • לתרגל לספר את חייך באנגלית.

2. ללמוד עם מורה אישי


אם אתה רציני לגבי השליטה בשפה האנגלית, השקיעו במורה אישי לשפה האנגלית. שיחה עם מורה מומחה רק פעם בשבוע יכולה לעשות הבדל גדול בהתקדמות שלך. אתה יכול לשאול שאלות, לדון במילים חדשות ולקבל משוב על כישורי השיחה שלך בזמן אמת. מורה יכול גם לתת לך דין וחשבון ולעזור לך לדבוק בשגרת למידה קבועה. עם ״שפות שלי״ , שיעורים 1 על 1 נוחים ובמחיר סביר, ותוכלו לבחור מועד לשיעור שיתאים ללוח הזמנים שלכם. שיעורים זוגיים זמינים גם אם אתה מעדיף ללמוד במסגרת קבוצתית קטנה.


3. חשפו את עצמכם לאנגלית כל יום


זה חיוני לקבל כמה שיותר חשיפה לאנגלית אם אתה רוצה לדבר שוטף. נסה לעשות משהו באנגלית כל יום, גם אם אתה לא לומד באופן פעיל. אתה יכול לעשות זאת על ידי:


 • שינוי הגדרות הטלפון, המדיה החברתית והטאבלט לאנגלית.

 • לקרוא את החדשות באנגלית.

 • צפייה בתוכניות טלוויזיה וסרטים באנגלית.

 • ניהול יומן שפה באנגלית.

 • טכניקה זו נקראת "טבילה בשפה" ועוזרת להתרגל לצלילים ולטקסט של השפה.


4. השתמש בטכנולוגיה


העידן הדיגיטלי הפך את לימוד השפה להרבה יותר קל, עם אפליקציות ומשאבים טכנולוגיים רבים זמינים. בחר בקפידה וודא שאתה משתמש במשאבים היעילים ביותר לסגנון הלמידה שלך. אפליקציות הן תוסף נהדר, אבל לא אמורות להיות המוקד העיקרי של למידת השפה שלך. YouTube הוא גם משאב מצוין ללומדים אנגלית כשפה שנייה (ESL), עם סרטוני מומחים רבים זמינים עם כתוביות ויכולת להשהות, להפעיל מחדש ולהאט את ההשמעה.5. השתמש במשאבים המותאמים לרמה שלך


למרות שזה עשוי להיות מפתה לקפוץ ישירות לתוכן עבור דוברי אנגלית שוטפת, חשוב להשתמש במשאבים המתאימים לרמה שלך. זה יעזור לך ללמוד בקצב המתאים לך ולשמור על מוטיבציה.


לדוגמה, במקום לצפות בשובר הקופות האמריקאי האחרון עם כתוביות בשפה שלך, נסה לצפות בפרק של סרט מצויר באנגלית ללא כתוביות. אתה תבין הרבה יותר ותשיג עוד אוצר מילים חדש מההקשר.6. מצא שוטף לשפה


שותף לימוד לשפה היא דרך מצוינת לתרגל דיבור אנגלית בסביבה נוחה ובלי לחץ. אתה יכול למצוא מישהו שלומד את שפת האם שלך, ולתרגל דיבור אחד עם השני. זה יכול להיות מועיל במיוחד להגייה ודיבור שוטף. ב-״שפות ֿשלי״ יעזרו לך גם למצוא את הפרטנר המושלם לתרגל דיבור.7. לטבול את עצמך בתרבות האנגלית


כדי להשיג שליטה באנגלית, חשוב לשקוע בתרבות האנגלית. המשמעות היא קריאת ספרים באנגלית, צפייה בסרטים באנגלית, האזנה למוזיקה אנגלית והשתתפות באירועים דוברי אנגלית. זה יעזור לך להכיר את השפה והתרבות וישפר את כישורי הדיבור וההבנה שלך.


8. התמקדו בהגייה


הגייה היא היבט מכריע בדיבור אנגלית שוטפת. שימו לב לאופן שבו דוברי אנגלית שפת אם אומרים מילים ותרגלו חיקוי הצלילים שלהם. אתה יכול להשתמש במשאבים מקוונים, כגון סרטונים והקלטות אודיו, כדי לשפר את ההגייה שלך. הפודקאסט ללימוד אנגלית של ״שפות ֿשלי״ מעולה בשביל לשפר את הגייה כי המורים שלהם הם ממדינות שונות בארה״ב וגם מאנגליה ודרום אפריקה ולכן אתם תיחשפו לניבים שונים של השפה האנגלית.


9. אל תפחדו לעשות טעויות


עשיית טעויות היא חלק טבעי מלימוד שפה חדשה, וחיוני לא לפחד מטעויות כשמדברים אנגלית. במקום זאת, השתמש בטעויות שלך כהזדמנויות ללמוד ולהשתפר. עודדו את עצמכם לדבר אנגלית כמה שיותר, גם אם זה לא מושלם.


10. למדו ביטויים שלמים, לא מילים


שטף היא היכולת לדבר משפטים שלמים ללא היסוס. אם תלמד אנגלית מילה אחת בכל פעם, יהיה קשה מאוד לא להסס בעת בניית משפטים. הסיבה לכך היא שתצטרך לתרגם כל משפט באנגלית בראשך משפת האם שלך, מילה אחר מילה.


יש דרך נוספת: לימוד מילים חדשות כחלק מביטוי נפוץ יכול להקל על העומס הנפשי בעת דיבור. לימוד רשימות של ביטויים בשפה חדשה מכונה גם "כריית משפטים". מעריצים טוענים שזה גורם להם להשתמש באוצר מילים חדש מהר יותר ולשנן דקדוק בצורה טבעית יותר.11. תעשו קורס באנגלית


לימוד קורס אנגלית יכול לעזור לך לבנות את הכישורים והידע שלך בשפה. זו גם הזדמנות מצוינת לתרגל דיבור עם מורה ותלמידים אחרים. ישנם קורסי אנגלית רבים מקוונים וקורסים אישיים זמינים, כך שתוכל לבחור את הקורס המתאים ביותר לצרכים וללוח הזמנים שלך.


12. אל תתמקד יותר מדי בדקדוק


דוברי שפת אם לא מצייתים לכללי השפה שלהם כל הזמן. זה משהו שתדע אם אי פעם היית צריך להקליד הקלטה של שיחה באנגלית מדוברת. תלמידי תיכון בריטיים רבים אינם יודעים מהו פועל ביטוי, למרות שהם משתמשים בהם כל הזמן!


כללי דקדוק מועילים להיות מודעים אליהם - הם חיוניים ללמוד בשלב מסוים. אבל הם צריכים להיות נמוכים יותר ברשימת העדיפויות שלך מאשר להתאמן בדיבור אנגלית. רוב הזמן, תובן אם הדקדוק שלך אינו מושלם! שאפו להיות מובנים, ואחרי קצת עבודה, הכללים הדקדוקיים יתחילו לשקוע באופן טבעי.סיכום: תרגול שיחות הוא המפתח לדיבור שוטף באנגלית


דיבור שוטף באנגלית הוא לא יעד חד פעמי שצריך לכבוש, אלא תהליך מתמשך של למידה. לאחר שהשגת שטף, עדיין תידרש מידה של תרגול כדי לשמור על כישורי השפה האנגלית שלך בראש.


האמת היא שכל מי שמדבר שפה כלשהי בכלל עדיין לומד. מחקר הראה שרוב האנשים ממשיכים ללמוד מילה נוספת בשפת האם שלהם כל יום עד גיל העמידה!


נסו למצוא את העובדה הזו מעוררת מוטיבציה ולא מרתיעה, וזכרו לחגוג כל הצלחה קטנה לאורך מסע לימוד האנגלית.שאלות נפוצותאיך אוכל ללמוד אנגלית שוטפת תוך 10 שיעורים?


אי אפשר ללמוד שום שפה בצורה שוטפת ב-10 שיעורים. אתה יכול לקחת קורס אנגלית או לעבוד עם מורה באופן אינטנסיבי כדי להגביר את הכישורים שלך תוך 10 שיעורים באופן משמעותי, אבל להגיע לרמה שוטפת מרמת מתחילים דורש יותר עבודה ומסלול לימודים יותר ארוך.


איך אני יכול לדבר אנגלית בצורה קלה?


אין דרך "קלה" אחת לדבר או ללמוד אנגלית. כדי להגיע לרמת שיחה של אנגלית אתה צריך ללמוד ולתרגל היבטים שונים של השפה כולל דיבור, האזנה, קריאה ודקדוק. במסלול לימודים ב-״שפות שלי״ השיעורים מתקיימים בצורה כיפית ודנינמית בשיטת לימוד המובילה בעולם והמסלול הפרטי שלהם זו הדרך הכי מהירה וקלה ללמוד אנגלית או שפה זרה נוספת.


איך אני יכול לדבר אנגלית בביטחון?


קבלת ביטחון עצמי עם אנגלית מדוברת זה הכל קשור לתרגול. כדי להרגיש בטוח בדיבור אתה צריך שותף לשיחה איתו אתה מתאמן באופן קבוע. דרך מצוינת לעשות זאת היא על ידי מורה מומחה לאנגלית ב-״שפות שלי״. הם יעבדו איתך על כישורי השיחה שלך כדי לשפר את הביטחון העצמי שלך.


איך אוכל ללמוד אנגלית שוטפת בבית?


יש הרבה שלבים שאתה יכול לנקוט כדי ללמוד שפה בבית. אלה כוללים קריאה, האזנה לפודקאסטים ללימוד אנגלית, מוזיקה וצפייה בטלוויזיה וסרטים באנגלית. אתה יכול גם לתרגל דיבור עם מורה אנגלית שפת אם ב-״שפות שלי״


Comments


bottom of page