top of page

למה ללמוד רוסית? 5 סיבות שאי אפשר להכחיש1. הגבירו את כוח המוח שלכם!הגבירו את הכוח של המוח שלכם


האם ידעת שלימוד שפה שנייה מועיל ליכולות הנפשיות שלך? זה נכון - להפוך לדו-לשוני יש יתרונות רבים לכוח המוח שלך.


חוקרים מצאו כי היכולת לדבר שפה שנייה באופן שוטף משנה את אופן פעולת המוח שלך ומשפרת את הכישורים הקוגניטיביים שלך. להלן כמה מחקרים מעניינים במיוחד, שנאספו על ידי Business Insider:


מחקר מאוניברסיטת אדינבורו מצא שקבוצה של סטודנטים שלמדו קורס שבועי בלבד בשפה הגאלית הסקוטית סבלה מכוננות נפשית רבה יותר מאלו שלא למדו את הקורס.

מחקר מאוניברסיטת שיקגו מצא כי אלה שדיברו יותר משפה אחת היו טובים יותר בקבלת החלטות רציונאליות.

מחקר של MemoVie מצא שלאנשים דו לשוניים היו זיכרונות טובים יותר.

בסך הכל, יש לך המון יתרונות גדולים כשאתה מאתגר את עצמך על ידי לימוד שפה שנייה. ומעט שפות מאתגרות כמו רוסית (סתם צוחקים!). אבל ברצינות, עם אלף-בית שונה לחלוטין, אשכולות של עיצורים ומילים קשות לביטוי, רוסית בהחלט תגרום למוח שלך לעבוד קשה.


2. לטייל בהרבה מדינות דוברי רוסיתלטייל בעולם


תוכלו ללמוד איטלקית ולנסוע לאיטליה או לשלוט ביוונית ולבקר באיים היוונים.


אבל אם אתם לומדים רוסית, תוכלו לנסוע ולקיים אינטראקציה עם אנשים בעשרות מדינות וטריטוריות ברחבי העולם!


אלו כוללים:


רוסיה

אוקראינה

בלארוס

לטביה

אסטוניה

ארמניה

ועוד!


הסיבה היא שמדינות אלה היו חלק מברית המועצות - ברית המועצות לשעבר שהתמוססה בשנת 1991, ואיתה יצרו 15 מדינות נפרדות.


בטח, אתה יכול לטעון ששימוש באנגלית ובאפליקציית התרגום שלך מספיק כדי להסתובב במדינה ללא ידיעת השפה הרוסית, אך לא תוכל לעשות הרבה יותר מאשר לשאול שאלות בסיסיות.


3. שפר את סיכויי העסק והתעסוקה שלך


שפר את סיכויי העסק והתעסוקה שלך

בזכות ההתקדמות הטכנולוגית, העולם המקצועי מתרחב במהירות להפוך למעצמה עולמית. בגלל האינטרנט, תוכנת שיחות וידיאו ושיתוף פעולה מקוון, המעסיקים כבר אינם מכווצים לשכירת אנשים הגרים בקרבתם.


ישנם יותר מ -150 מיליון דוברי רוסית ילידים ברחבי העולם, כך שלמידת השפה עשויה לפתוח הזדמנויות לעבוד באזורים או דוברי רוסית. אתה יכול למצוא עבודה ברוסיה, למצוא שותף עסקי רוסי או פשוט להפוך את קורות החיים שלך לאטרקטיביים יותר עם סטאז 'במדינה דוברת רוסית.


זה אמור להיות מעניין במיוחד אם אתה עובד או רוצה לעבוד באחת התעשיות העיקריות ברוסיה, כמו נפט וגז או אירוח.


4. למצוא חברים או האהבהלמצוא אהבה


אם אתה בחור שמחפש את אשת החלומות שלך אך לא מצאת אותה עדיין, אתה יכול להרחיב את מעגל ההיכרויות שלך לרוסיה אם אתה רק דובר את השפה. אין פלא שזה לא נדיר שגברים מרחבי העולם נוסעים לרוסיה כדי למצוא אישה.


הסיבה לכך היא מתמטיקה טהורה (לא להוזיל את היופי של נשים רוסיות, כמובן!). האמת היא שרוסיה יש יחס של 87 גברים לכל 100 נשים, לעומת 98 גברים על כל 100 נשים בארה"ב.


יש סיבה היסטורית ממש לפער במספרים בין המגדרים (האם ציינתי שלימוד רוסית יכול גם לעזור לך ללמוד יותר על ההיסטוריה העולמית?). בעוד ארה"ב איבדה כ -400,000 חיילים במלחמת העולם השנייה, ברית המועצות איבדה בערך 20 מיליון חיילים, רובם גברים. ככאלה, יש הרבה יותר נשים מאשר גברים ברוסיה, והיכולת לדבר את שפתם יכולה לעשות דרך ארוכה ביצירת קשר רומנטי איתם.


עם זאת, גם אם רומנטיקה עם אישה רוסית אינה מה שאתה מחפש, לימוד רוסית עדיין יכול לתת לך את היכולת ליצור חברים חדשים ולשוחח ברוסית עם אוכלוסיה שאינה נגישה לך כרגע!


לא רק שהקשרים החדשים האלה ילמדו אותך איך הרוסים האמיתיים של ימינו מדברים, הם גם יכירו לך נקודות מבט שונות על אקטואליה ועל העולם.


5. שיהיה לכם קל יותר ללמוד עוד יותר שפותשיהיה לכם קל יותר ללמוד עוד יותר שפות


אתה יודע מה יותר טוב מלהיות דו לשוני? לדעת שלוש שפות או יותר!


ברגע שתלמדו את האלף-בית הקירילי והמילים הרוסיות, יהיה לכם הרבה יותר קל ללמוד לקרוא ולדבר בשפות אחרות, במיוחד שפות סלאביות כמו בלארוסית. ישנן מדינות במזרח ובדרום מזרח אירופה שמשתמשות באלף-בית הקירילי, כמו בולגריה, סרביה ומונטנגרו.


נתונים סטטיסטיים לשוניים אלה מראים כי ברוסית, אוקראינית ובולגרית יש בערך 90 אחוז מאותו אוצר המילים, כי לרוסית יש כ -60 אחוז במשותף עם שפות סרבו-קרואטית ופולנית וכ -40 אחוז משותפות לשפה הצ'כית.


אם קשה לכם להאמין, תתפלאו שאפילו כמה מילים באנגלית מותאמות מהשפה הרוסית, כולל "קוסמונאוט", "בבושקה" ו"טונדרה ", שמא נשכח" וודקה! "


למה ללמוד רוסית? בואו נסקור את היתרונות של לימוד השפה הרוסית - תהיו אדם מגניב יותר, חכם יותר, רציונלי ומצליח יותר, המסוגל ללמוד בקלות שפות אחרות, לטייל בעולם ולמצוא אהבה. שלא לדבר על כך שלימוד שפה אחרת מוכח מדעית כמסייע לך להראות אטרקטיבית יותר.

Kommentare


bottom of page